ЗАВАНТАЖЕННЯ

Шукати

Рейтинги

Як за тиждень змінилися рейтинги партій на виборах до Верховної Ради України: опитування центру Разумкова

Поширити

21 липня в Україні пройдуть дострокові парламентські вибори. За останній тиждень рейтинги партій змінилися. «Батьківщина» поставила на місце «Голос», а «Сила і честь» втратила шанси на входження в Раду, передає “Информатор”.

Український інститут соціальних досліджень ім. А. Разумкова і Центр «Соціальний моніторинг» опитав 2000 респондентів. З ними спілкувалися з 28 червня по 4 липня.

Очікувана явка тримається на колишньому рівні – на вибори збираються 84% опитаних. 12% так само не збираються брати участь. 3,5% все ще в роздумах.

Якщо подивитися по регіонах, то Захід і Донбас проявили менше бажання йти на вибори, ніж при минулому опитуванні. Але в центральному, східному і південному регіонах стало більше тих, хто готовий йти голосувати. У центральному регіоні очікується активність близько 88%.

За віковим показником теж все стабільно. Найбільш активними виборцями будуть люди старше 50 років. У молоді від 18 до 40 років бажання голосувати зростає, а ось сорокарічні респонденти чомусь все менше говорять «так» виборам. На початку опитувань у них бажаючих йти на вибори було близько 83%, зараз 77%.

Але все ж соціологи враховують літній час – період відпусток і заміського відпочинку. За оптимістичною оцінкою, явка складе близько 53%. За песимістичною – всього 42%.

РЕЙТИНГ ПАРТІЙ
«Слуга народу» продовжує втрачати депутатські крісла в парламенті – їх рейтинг стабільно падає. Зараз у них 41,6% (минулий показник 43,2%) і цей показник до сих пір займає лідерську позицію з хорошим відривом. А ось «Опозиційна платформа – За життя» навпаки нарощує свої показники і вже у них 13,7% (минулий показник 12%). «Європейській солідарності» вдалося утримати свою позицію і зараз у них 8,5%. ВО «Батьківщина» з 7,7% витіснила назад на п’яту позицію «Голос», у якого 7,5% за показниками соціологів. Однак варто врахувати статистичну похибку і цілком ймовірно, що практично нога в ногу йдуть партії Порошенко, Тимошенко і Вакарчука.

Решта так само залишаються за бортом. «Громадянська позиція» останні тижні впевнено нарощувала рейтинги і було цілком ймовірно, що зайде в парламент. Але з минулого тижня, де показник був 3,9%, рейтинг впав до 3,4%. Однак, шанси і час ще є.

Нарощує оберти і «Опозиційний блок». У них вже 2,9%. Якщо врахувати статистичну похибку близько 2%, то цілком ймовірно, що і у них виявиться частка депутатських крісел. А останній місяць їх рейтинг тільки зростав.

Партія Шарія значно набрала вагу в рейтингу. Ще недавно про неї взагалі не говорили, адже ще минулого тижня у неї не було і одного відсотка підтримки. Сьогодні вже 2,6%. До виборів ще два тижні і, якщо з такими темпами йти, можна і в парламент зайти.

Але не у всіх так добре просуваються справи. «Сила і честь» значно втратила в своєму рейтингу відсотки. З 4,1% до 2,5%. Якщо раніше ми говорили, що з урахуванням похибки партія все-таки може в парламент і зайти, то на сьогоднішній день це навряд чи.

Решта тримаються стабільно. «Свобода» і «Радикальна партія» на рівні 2%, «Українська стратегія Гройсмана» і Самопоміч набирають по одному відсотку. До цього ж показника підбирається Аграрна партія України. У решти набагато менше.

ПІДТРИМКА ПАРТІЙ ЗА РЕГІОНАМИ
«Слугу народу» більш активно підтримують на Півдні країни – там за неї готові віддати свої голоси більше половини респондентів. Найменше на Заході. Але тим не менше, президентська партія лідирує по всій Україні. «Опозиційна платформа» найбільш отримує підтримку з Сходу і Півдня. І завдяки їх підтримці отримує в загальному рейтингу друге місце.

«Батьківщину» активно підтримують в центральному регіоні і це дає їй четверте місце в загальному рейтингу. «Опозиційний блок» став активніше підтримувати Схід і їх рейтинг виріс завдяки цьому регіону.