ЗАВАНТАЖЕННЯ

Шукати

Актуально

На виборах в Раду балотується 161 кандидат-клон, – КВУ

Поширити

У 48 округах виявлені кандидати-однофамільці

У мажоритарних округах на виборах у Верховну раду України балотується 161 кандидат-однофамілець. Про це повідомляє РБК-Україна.

За інформацією КВУ, з 199 округів в 48 серед кандидатів зареєстровані так звані клони, у яких однакові прізвища з більш рейтинговими політиками.

“Найбільше однофамільців в ОВО №133 (Одеська обл., м. Одеса) – 9 осіб. Зокрема, 4 людини з прізвищем Баранський, 2 – Дмитрук, 2 – Танцюра. На цьому ж окрузі балотується кандидат Олександр Зелінський, який є самовисуванцем, але в біографії вказує, що працює в ТОВ “Слуга Народу-ЗЕ”. В ОВО 137 (Одеська обл., м. Подільськ) та ОВО 34 (Дніпропетровська обл., смт Царичанка) зареєстровано 8 осіб-однофамільців”, – повідомили в КВУ.

Так, в ОВО №137 балотуються три кандидати з прізвищем Гончаренко, двоє – з прізвищем Климов, один – Клімов, двоє – з прізвищем Муконін. В ОВО №34 зареєстровано дві людини з прізвищем Ісаєв, двоє – Кравченко, двоє – Кришин, двоє – Чорний. В ОВО 92 (Київська обл., м. Узин) балотуються 7 кандидатів-однофамільців, ОВО №33 (Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг) – 6 осіб. Так, в ОВО №92 зареєстровано 4 людини з прізвищем Гудзенко, 3 – Ференец. В ОВО №33 – два кандидата з прізвищем Бабенко, одна – Колесник, одна – Колесник, двоє – Ляденко.

“Всього в мажоритарних округах балотується 161 кандидат-однофамілець”, – повідомили в КВУ.

У КВУ відзначають, що використання кандидатів-клонів на виборах є маніпулятивною технологією, мета якої – відібрати голоси у більш рейтингових кандидатів. Разом з тим, наявність однакового прізвища з будь-яким з інших кандидатів не є юридичною підставою для скасування реєстрації такої особи, навіть якщо одна з них є клоном рейтингових місцевих політиків.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Центрвиборчком скасував реєстрацію кандидата в народні депутати від партії “Слуга народу” Олександра Куницького по мажоритарному округу №169.